Kto może być ofiarą szantażu?

detektywkatowice

1/27/20222 min read

W XXI wieku każdy może być ofiarą szantażu.

W szczególności jeśli pracujemy na eksponowanym stanowisku, jest koniecznością szczególne pilnowanie się i ostrożność.Konkurencja, obce służby, może czyjaś wola zemsty, oni wszyscy mają powód aby kogoś skompromitować i zdyskredytować

Cytuję fragmenty nowej książki Kazimierza Turalińskiego, Agent Infiltracja, Kraków 2021:

(...) Stopień presji zależny pozostaje od ciężaru gatunkowego kompromitującego materiału zgodnie z zasadą, że im bardziej odbiega on od norm seksualnych, tym bardziej uwieczniona na nim osoba będzie zabiegać o jego zachowanie w tajemnicy. Niemal nikogo nie przejmie naruszające intymność nagranie męża z żona podczas stosunku odbywanego w pozycji misjonarskiej, źle ono świadczy co najwyżej o tym, kto je wykonał i się na nie powołuje. Film dowodzący zdrady małżeńskiej osoby prywatnej będzie szokiem jedynie dla jej rodziny i może ją rozbić, ale już ukazujący stosunek arcybiskupa, celebryty, polityka lub znanego biznesmena z bardzo młodą dziewczyną lub wulgarną prostytutką  może zainteresować media i społeczeństo. Z pewnością zaś wzbudzi skandal, jeśli obejmować będzie praktyki dewiacyjne, seks grupowy, intensywną przemoc.
(..)

W Polce również ma to miejsce na przykład:

(..) Ofiarą podobnych działań padł w Polsce m.in. adwokat i polityk Krzysztof Piesiewicz, który pełnił funkcje oskarżyciela posiłkowego

w sprawie pełniących służbę w SB zabójców ks. Jerzego Popiełuszki i obrońcy Ryszarda Kuklińskiego. 22 lipca 1989 roku, w święto komunistyczne, nieznani sprawcy zamordowali jego matkę, zwłoki krępując w identyczny sposób, w jaki związane było ciało  księdza Jerzego, a w wyniku prowokacji dwóch młodych kobiet został on nagrany w sukience w czasie malowania ust szminką i wciągania nosem białego proszku, co również zakończyło jego karierę. Inny polski polityk i minister, Michał Boni, przyznał się, że nawiązał współpracę z SB pod wpływem szantażu - w przeciwnym wypadku żona zostałaby poinformowana o jogo romansie. (..)

W XXI wieku obieg informacji jest szybszy niż kiedykolwiek. Coraz łatwiej o wyciek komrpmitujących danych. Co ważne, nie muszą być aktualne, mogą być z przeszłości, sprzed lat, z czasów np studenckich.


Należy o tym pamiętać bez względu na aktualne zajmowaną pozycję - stanowisko.
Należy zrozumieć, że to co się opublikowało w Internecie, przesłało mailem, w wiadomości, w komentarzu może zostać ujawnione za wiele lat, kiedy Państwa perspektywa będzie już zupełnie inna.

Nie należy przechowywać starych e-maili ‚na pamiątkę”. Zapewne Państwo już nigdy do nich nie wrócą, ale nigdy nie można wykluczyć sytuacji w której, ktoś nawet po dłuższym czasie uzyska do nich dostęp.

Kiedy już tak się stanie, będą Państwo musieli skonfrontować się z życiem w szantażu. Pod przymusem podejmować niekorzystne decyzje personalne i biznesowe, przegrywać na zamówienie sprawy w sądzie, niekorzystnie rozporządzać majątkiem etc.

Jedynym sposobem wyjścia z tej spirali może być publiczne ujawnienie zaistniałej sytuacji aby szantażysta stracił argument.

Jeśli staniesz w obliczu szantażu skontaktuj się z prywatnym detektywem i prawnikiem,
Wspólnie pomożemy Ci pomóc.

@Detektyw Katowice
www.detektywkatowice.com
+48 668 349 113